משרד עורכי דין יעקב בלס מציע מגוון רחב של שירותים משפטיים, במספר תחומי התמחות עיקריים: דיני משפחה וענייני גירושין, דיני מקרקעין ונדל"ן, משפט פלילי ועוד. כמו במרבית משרדי עורכי דין אחרים, גם במשרד עו"ד בלס ניתן לקבל – בנוסף – שירותי ייצוג בבתי משפט ובבתי דין שונים (ליטיגציה), בהתאם לנושא הנדון בכל תיק.
לעו"ד בלס ניסיון עשיר באלפי תיקים בתחום של גירושין ודיני משפחה, הכוללים הופעות בבתי משפט לענייני משפחה ובבתי דין רבניים, ערעורים בערכאות השונות ועוד.

קיבלתם תביעת גירושין או מזונות? הוצא נגדכם צו הרחקה מהבית?

ישנם מקרים שבהם אתם זקוקים לעזרה מקצועית. ישנם מקרים שבהם העזרה המקצועית צריכה להיות הטובה ביותר והיא עדיין לא מספקת. ענייני משפחה הם לרוב מקרים שכאלה: מקרים שבהם אתם זקוקים גם לעזרה מקצועית וגם לתמיכה רגשית.

אנחנו, במשרדו של עורך דין יעקב בלס – עו"ד לענייני גירושין ודיני משפחה, מבינים שגירושין הם לא רק עניין משפטי אלא תהליך שבו יש חשיבות גדולה גם לתמיכה רגשית. לכן אנחנו נעניק לכם את כל העזרה שלה אתם זקוקים: אנחנו נלווה אתכם צעד אחרי צעד, הן מהבחינה המקצועית והן מהבחינה הרגשית – אצלנו תקבלו גם תמיכה משפטית וגם תמיכה רגשית.

עורך הדין בלס הוא מומחה בעל ניסיון רב בכל הקשור לענייני משפחה. בין תחומי ההתמחות שלו ניתן לציין:

  • עריכת הסכמי גירושין, נישואין וממון, הסכמי חלוקת רכוש וחיים משותפים.
  • ייצוג בבתי משפט לדיני משפחה, בבתי דין רבניים ובערכאות ערעור.
  • מזונות אישה והוצאה לפועל.
  • משמורת ילדים ואפוטרופסות.
  • דיני מקרקעין ומשפט פלילי.

על ארבעה דברים: התפקיד של עורך הדין לענייני משפחה בתהליך הגירושין

כדי להבין את תפקידו של עורך הדין ואת החשיבות שלו בתהליך הגירושין, נבחן בקצרה כמה מתפקידיו של עורך הדין בתוך התהליך ומסביב לו.

לבחור את המקום הנכון ואת הגישה הנכונה

הליך הגירושין הינו הליך ארוך וקשה – גם מבחינה משפטית וגם מבחינה נפשית. במדינת ישראל קיים מצב ייחודי: זוגות שמבקשים להתגרש נאלצים לעבור הן בבית דין הרבני והן בבית המשפט לענייני משפחה – מצב זה מסבך אף יותר את תהליך הגירושין. בנושאי מזונות ורכוש ישנן סמכויות מקבילות לבית הדין הרבני ולבית המשפט לענייני משפחה – דבר היוצר את מרוץ הסמכויות היודע לשמצה: מצב שבו כל אחד מהצדדים מנסה להגיש ראשון את העתירה בבית הדין בו הוא מעוניין להישפט. לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין גירושין כדי לדעת היכן כדאי להגיש את התביעה, בהתאם לפרטים הייחודים של כל מקרה.

ייעוץ עוד לפני שמתחילים

התייעצות עם עורך דין יעקב בלס, המתמחה בדיני משפחה וגירושין, תוכל לעזור לכם לא רק בשלבי הגירושין אלא כבר ברגע שבו אתם מתלבטים אם להגיש תביעת גירושין. פנייה אל עורך דין לדיני משפחה עוד לפני הגשת התביעה וההודעה לבן הזוג, תוכל לעזור לכם בגיבוש האסטרטגיה הטובה ביותר עבורכם וכן באיסוף ראיות וחומרים שיסייעו לכם בתהליך הגירושין.

אתם לא לבד

עורך דין גירושין יעקב בלס יכין אתכם לקראת הגשת תביעת הגירושין ויעזור לכם בהבנת ההליך והבירוקרטיה איתם יהיה עליכם להתמודד.

בתוך הליך הגירושין – שיכול להיות קשה, מסובך וארוך – במרבית המקרים עורך הדין הוא זה שמשמש כתומך, כמגן, כיועץ ואף כפסיכולוג. לכן כדאי לבחור בעו"ד גירושין יעקב בלס: הוא זה שיכול להעניק לכם תחושת ביטחון והוא זה שיבנה עבורכם את האסטרטגיה שתשרת את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר.

לשמור על ההיגיון גם כשהרגש שולט

אבל מעבר להיבט המקצועי של הגירושין, ישנו את ההיבט הרגשי של התהליך, שבו עורך הדין ממלא תפקיד חשוב ומהותי: הוא השכל בתוך תהליך רגשי מאוד.

גירושין: כולם היו רוצים להימנע מזה, אך לא כולם מצליחים. כשזה קורה זה קורה, וצריך להתמודד עם זה בצורה מושכלת ויעילה. גירושין הם תוצאה של תהליך רגשי. לפעמים גירושין הם תוצאה של רגש שהיה ונעלם; זוג שהאהבה שהובילה לנישואין נעלמה מחייו ולכן הוא מחליט על גירושין. לעיתים האהבה מתחלפת – בתהליך מסתורי ומובן בו זמנית – בשנאה, ואזי גירושין הם בלתי נמנעים.

הרגש ממלא תפקיד מרכזי בהתלבטויות שמובילות להחלטה על גירושין. עד כמה שהדבר קשה ואולי אפילו בלתי מובן, משנתקבלה ההחלטה על גירושין יש להשאיר את הרגש במקום אחר ולגשת לתהליך בדעה צלולה, בגישה שכלתנית ובהשקפה תועלתנית. ההחלטה על גירושין מובילה לשורה ארוכה של החלטות שיש לקבל בכול מיני נושאים העולים במהלך תהליך הגירושין. נושאים כמו חלוקת רכוש, משמורת על הילדים (במידה ויש,) מזונות ושאר עניינים קטנים וגדולים שקשורים לתהליך – נושאים שמחייבים החלטות לא פשוטות. התהליך עלול להמשך זמן מה ולכלול עיכובים שונים ומשונים.

להקל על הילדים ולקצר את התהליך

כדי לקצר את התהליך, כדי להגיע להחלטות נכונות, כדי לצאת עם מעט נזק ככול האפשר מהתהליך הכואב הזה, יש לנקוט גישה יעילה ושכלתנית שמתגברת על הרגש ומובילה להחלטות הנכונות. תהליך גירושין הוא תהליך קשה יותר כאשר יש ילדים. כאשר יש ילדים צריך לזכור שטובתם היא מעל הכול – לכן יש לשאוף לתהליך יעיל וקצר. למען הילדים יש לנסות להגיע להסכמה כשאפשר וכאשר אי אפשר להגיע לפשרה, להשתדל להשאיר את הילדים מחוץ לוויכוחים.

כדי להבטיח הליכי גירושין יעילים ושכלתנים יש לבחור בעורך דין טוב שיוכל לנהל את כול הקשור בהליכים בצורה מקצועית. עורך הדין מביא עימו שני יתרונות חשובים. היתרון הראשון הוא כמובן הידע והניסיון שיש לו בכול הנושאים הקשרים להליכי גירושין: הכרת החוק, הנהלים וההליכים השונים. היתרון השני – יתרון לא פחות חשוב מהראשון ואולי אפילו חשוב יותר – הוא שעורך הדין אינו נושא על גבו את המטען הרגשי שעימו מגיע הלקוח אל תהליך הגירושין. העובדה שעורך הדין לענייני גירושין ניגש לתהליך ללא ההיסטוריה הרגשית שיש לבני הזוג היא זו שמאפשרת לו לפעול בצורה יעילה ומיטבית שתביא ללקוח שלו את התוצאות הרצויות.

לסיכום, עורך הדין יסייע ללקוח ברגעים שלפני ושאחרי ההחלטה על גירושין. יחד הם יוכלו להבטיח את הסיום המהיר, היעיל והמוצלח של התהליך הכואב והלא נעים הזה שכולנו היינו רוצים להימנע ממנו.

לקבלת ייעוץ ראשוני מעורך דין גירושין יעקב בלס – צרו קשר בטלפון: 072-3931041