משרדנו עורך הסכמי ממון ומספק ייעוץ מקצועי לכל המתעניין בעריכת ההסכם.

חוק יחסי הממון מסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרים של פרידה או פטירה, החוק מקנה חלוקה שוויונית של הנכסים אותם צברו בני הזוג לאחר מיסוד הנישואין והדרך היחידה להסדיר חלוקה שונה היא באמצעות הסכם ממון.

מהו הסכם ממון

הסכם ממון הינו הסכם הנחתם בין בני זוג לפני מיסוד הנישואין ומסדיר את נושא חלוקת הרכוש במקרה של גירושין. נושא חלוקת הרכוש במרבית הליכי הגירושין גורר מריבות אשר מקשות על ההליך הן מבחינה נפשית והן מבחינת הזמן עד לקבלת הגט ולכן מטרתו של הסכם הממון הוא להקל על הליך הגירושין ולמנוע מצבים מסוג זה.

את הסכם הממון יש לערוך ולחתום בנוכחות נוטריון על מנת שיהיה לו תוקף משפטי וכל ביטול או שינוי חייב לעבור דרך בית משפט לענייני משפחה. בהסכם הממון נרשמים נכסיהם של בני הזוג ולכן את ההסכם יש לחתום תוך גילוי נאות של כל הנכסים הקיימים והסכמה בין בני הזוג לגבי הנכסים אשר יכללו בתוך ההסכם.

בשנים האחרונות הפך הסכם הממון לנושא שכיח בעיקר בקרב זוגות בהם אחד מהצדדים מגיע עם נכסים משל עצמו או נכסים משפחתיים עליהם יש לו אינטרסים להגן. כמו כן ניסוח חוזה מסוג זה נפוץ במקרים בהם יש לאחד מן הצדדים עסק עצמאי והוא אינו רוצה לחלוק את הרווחים העתידיים, נושא זה עובד גם מכיוון בן הזוג שאינו בעל העסק ואינו מעוניין לשאת בהפסדים עתידיים.

עריכת הסכם ממון דורשת התמחות בנושא זה ולכן מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה ובגירושין ולא לכל עורך דין. עורך דין בעל ניסיון וידע בניסוח מסמכים מסוג זה יוכל לעזור לבני הזוג לנסח הסכם ממון הוגן אשר יגן על האינטרסים של שני הצדדים.

מעוניינים לערוך הסכם ממון? צרו קשר עם עורך דין לדיני משפחה יעקב בלס אשר ישמח לספק לכם את כל המידע הנחוץ לפני חתימה על ההסכם.

כתיבת תגובה