האזינו לתכנית הרדיו של עו"ד יעקב בלס ברדיו תל אביב: המדריך למתגרש

עורך הדין יעקב בלס מסביר הכל על מזונות ילדים, לפי מה מחליטים על סכומים, מה קורה כשבין בני הזוג קיים שוויון כלכלי, מהם דמי מדור ובאילו מקרים לא משלמים מזונות

תשלום מזונות ילדים

החלטתם להיפרד, לעבור הליך גירושין ולפרק את התא המשפחתי? על אב המשפחה חלה חובת תשלום דמי מזונות לילדיו בזמן תהליך הגירושין ולאחריו. לפניכם מידע בנושא מזונות ילדים. במידה ויש לכם שאלות נוספות בתחום שלא קיבלתם מענה עליהן מן הכתוב, נשמח להעניק לכם עזרה.

 מזונות ילדים

מזונות ילדים הינם תשלום קבוע אותו נדרש לשלם אב המשפחה לאחר שפסק בית המשפט כי עליו לשלמם. תשלום מזונות מאפשר סיוע לילדי החייב, הסכום הנקבע אמור להספיק לקיים את כל צרכיהם ההכרחיים למחייה (מזון, דיור, הלבשה וחינוך) וכן את צרכיהם המוגדרים כדין צדקה (חוגים, מעון יום, מתנות וכו').

 גיל חובת תשלום מזונות ילדים

כל ילד בישראל עד הגיעו לגיל שמונה עשרה ואינו נחשב קטין, חייב לקבל מזונות מאביו. עד גיל חמש עשרה חובה על כל אב לשלם מזונות המיועדים לספק את צרכיהם ההכרחיים של ילדיו. לאחר גיל חמש עשרה חלה חובה על שני ההורים, באופן שווה לשלם מזונות הנחשבים למזונות מדין צדקה. ישנם מקרים נוספים של תשלומי מזונות לילדים שעברו את גיל שמונה עשרה, סכום המזונות במקרה כזה הוא נמוך יותר מסכום המזונות עד הגיעם לגיל בגרות (ברוב המקרים גובה סכום המזונות עומד על שליש מהסכום המלא).

 עד מתי משלמים מזונות?

מזונות משולמים על פי חוק עד גיל 18 או עד סיום הלימודים התיכוניים של הקטין, על פי המאוחר מבין השניים. כמובן שאם הילד הקטין נשאר כיתה, אז הוא מגיע לגיל 18 ועדיין הוא בכיתה י"ב, אז האב ימשיך ויצטרך לשלם את המזונות שלו עד סיום לימודיו. מכיוון שהילד לא יכול לעבוד, וצריך לצפות את זה שילד צריך לשבת וללמוד, לסיים בגרויות והאב צריך להמשיך לתמוך בו.

 גובה תשלום מזונות ילדים

את גובה סכום המזונות קובע בית המשפט לענייני משפחה או בתי דין רבניים. סכום מזונות הילדים נקבע לפי פרמטרים שונים בהתאם למצבם הכספי של ההורים והאב בפרט, וכן לפי צרכיי הילדים הבסיסיים ואלו אשר בגין צדקה. כל ילד עד גיל 18 חייב בקבלת תשלום מזונות מינימלי של 1,250 ש"ח לשם קיום הצרכים הבסיסיים. גובה סכום מזונות בגין צדקה הכוללים חינוך, דיור, צעצועים, חוגים וכדומה, נקבע בהתאם למשכורת ההורים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף בנושא מזונות ילדים? צרו קשר עם עו"ד יעקב בלס – מומחה לתחום גירושין ודיני משפחה ותקבלו שירות מקצועי ויחס אישי וחם.

צרו קשר עם עורך דין גירושין – משרד עו"ד יעקב בלס בטלפון: 072-3931041

כתיבת תגובה