קוראים יקרים,
מאמר זה נכתב לפני הפסקה של בית המשפט המחוזי בעניין אחריות הורית (משנת 2021).
כאן תוכלו לקרוא את המאמר המלא והעדכני בנושא אחריות הורית וזמני שהות


מזונות במקרה של משמורת משותפת על הילדים

כיום יש הרבה זוגות שרוצים לגדל את הילדים יחד, במשמורת משותפת. ההורים אמנם גרושים אבל הם חיים אחד ליד השני וגידול הילדים למעשה מתחלק חצי-חצי. האם גם במקרה כזה עדיין האב, הבעל צריך לשלם לאישה מזונות? משמורת משותפת נחשבת לדבר שפוגע בטובת הילדים שהוריהם עברו הליך גירושין. יש מצב שילד יודע איפה הוא נמצא, יש לו סדר יום, אורח חיים ומשמורת משותפת גורמת לחוסר יציבות בחייו. הילד צריך לדעת איפה הוא נמצא ואיפה המקום הקבוע שלו.

בארה"ב כן יש משמורת משותפת אך בארץ לא פוסקים משמורת משותפת. גם אם ההורים הסכימו ונאמר שבית המשפט נתן פסק דין על פי הסכמת ההורים, שתהיה משמורת משותפת עדיין המזונות יהיו פחותים בשיעור של 20% מהמזונות הרגילים. ההסבר לכך הוא כי גם כיום האב לוקח את הילדים לפעמיים בשבוע, בכל שבת שנייה לסירוגין? במחצית מחופשות ומחצית מהחגים? לוקח אותם למסעדות ובילויים? עדיין הוא משלם את אותם מזונות. לכן מה יהיה ההבדל במשמורת משותפת, עוד יום אחד בשבוע? נחלק את השבוע לעוד יום שהילדים נמצאים אצלו? בכל מקרה יש בסיטואציה כזו מין חוסר שוויון.

לקבלת פרטים נוספים על משמורת משותפת ונושאים הקשורים לדיני משפחה, גירושין הנכם מוזמנים לפנות לעורך דין גירושין יעקב בלס.

משמורת משותפת

 

מאמרים מקורבים

דמי מזונות

שני הורים מתרגשים ומגיעים לתביעה לדמי מזונות, כשהאם תובעת מהאב מזונות. דמי מזונות הם סכום כסף שהאבא משלם לאם המשמורנית שמחזיקה בילד, עבור מילוי צרכים של הילד כגון מזון, ביגוד הנעלה, מדור.

הגדלת / הקטנת מזונות

האם ניתן לשנות את הסכם המזונות? המאמר הבא מפרט את נושא הגדלת מזונות / הקטנת מזונות.

תביעת מזונות

פסקי דין בענייני מזונות במקרים ובעיות מיוחדות כגון: סירוב לראות את הילדים, אי עמידה בתשלום המזונות, בן מרדן ועוד.

מזונות ילדים

החלטתם להיפרד ולפרק את התא המשפחתי? על אב המשפחה חלה חובת תשלום דמי מזונות לילדיו בזמן תהליך הגירושין ולאחריו. לפניכם מידע בנושא מזונות ילדים. במידה ויש לכם שאלות נוספות בתחום שלא קיבלתם מענה עליהן מן הכתוב, נשמח להעניק לכם עזרה.

כתיבת תגובה