עורך הדין יעקב בלס הוא עורך דין גירושין בחולון, בעל ניסיון רב בייצוג בהליכי גירושין. במאמר זה, יפרט עורך הדין בלס, מהם הטיפים המשמעותיים לזוג שנמצא בהליך גירושין, או מבקש להתגרש. על סמך ניסיונו רב השנים של עורך הדין בלס, הוא נאות להעניק לנו מעט מהידע הנרחב שלו, המבוסס על ניסיון פרקטי יומיומי בייצוג וליווי אנשים המבקשים להתגרש. נדגיש, כי המאמר שלהלן נועד להעניק לכם הקוראים תוכן איכותי, אך אין בו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי אצל עורך הדין יעקב בלס. כמו כן, המאמר מנוסח בלשון זכר, אך מיועד לשני המינים כאחד.

מספר מילים על הליך גירושין:

הליך גירושין נוצר כאשר בני זוג מבקשים להתגרש ולפרק את התא המשפחתי שלהם. יש מקרים שבהם הליך הגירושין יהיה קל יותר, למשל – כאשר בני הזוג נשואים תקופה קצרה, ללא ילדים וללא רכוש משותף. לעומת זאת, יש מקרים שבהם גירושין יהיו מורכבים יותר, כאשר יש ילדים וכאשר קיים רכוש משותף, או כאשר בני הזוג מצויים בקשיים כלכליים.

הליך גירושין הוא תמיד מורכב וקשה מבחינה רגשית, כי בסופו של דבר, הגירושין הם פירוק של תא משפחתי, על כל המשתמע מכך. הליך גירושין הוא גם הליך מורכב מבחינה משפטית, שכן הוא כולל מספר הליכי משנה.

זוג המבקש להתגרש, יצטרך לפנות לבית הדין הדתי, שכן בישראל, הסמכות לשפוט בתחום דיני האישות, הינה בידי בתי הדין הרבניים. לצד הגירושין לגופם, בני זוג יצטרכו גם להסדיר את ענייני משמורת הילדים, כלומר – לקבוע מי ההורה אשר יהיה ההורה המשמורן, ומי ההורה אשר ייהנה מהסדרי שהות (או לחילופין משמורת משותפת). כמו כן, בני זוג המבקשים להתגרש, יצטרכו להסדיר את ענייני חלוקת הרכוש המשותף שלהם – גם דבר שיכול לא פעם להוביל למחלוקות קשות. זאת ועוד, זוגות שיש להם ילדים משותפים, צריכים להסדיר את גובה דמי המזונות (שלרוב ישולמו על ידי האב, לטובת כלכלת ילדיו, כאשר זו חובה על פי הדין הדתי).

נוסיף כי בישראל, לצד בית הדין הרבני שמוסמך לעסוק בשפיטה בתחום הגירושין, ישנה ערכאה שיפוטית נוספת, שהיא בית המשפט לענייני משפחה, שמוסמך לעסוק בשפיטה בתחום המשפחה, למעט בתביעות לגירושין.

אם נסכם את החלק הזה: גירושין בישראל הם עניין מורכב, שכולל מספר נושאים משניים (אך לא משניים בחשיבותם).

מי הוא עורך דין גירושין?

עורך דין גירושין הוא עורך דין העוסק בייצוג זוגות המבקשים להתגרש. עורך דין גירושין בישראל הוא עורך דין הבקיא בתחום המשפחה בכלל, ובפרט בדינים ההלכתיים שנוגעים לגירושין. עורך דין גירושין ילווה את הלקוח שלו המבקש להתגרש, החל מהשלב ההתחלתי, ועד למתן פסק דין סופי, או להסכם פשרה שישקף נאמנה את האינטרסים של הלקוח שלו. הליך גירושין מחייב ייצוג משפטי, בשל מורכבות ההליך.

הטיפים של עורך הדין בלס:

מאחר שהליך הגירושין אינו הליך פשוט, הבה נתמצת מספר טיפים מפיו של עורך הדין בלס, המבוססים על ניסיונו הרב כעורך דין גירושין:

כבוד הדדי: גירושין הם עסק קשה, כפי שתיארנו. לכן, הטיפ העיקרי של עורך הדין בלס, הוא לכבד את הצד השני. אל תשכחו שאתם מתגרשים מאדם שהיה בן או בת הזוג שלכם, שהקמתם עמו או עמה משפחה לתפארת. לכן, תכבדו את הצד השני, אל תזלזלו בו ואל תתעמרו בו. מניסיון – כאשר יש כבוד, ההליך פשוט בהרבה.

ייעוץ משפטי: טיפ חשוב נוסף, הוא לפנות לייעוץ משפטי. הליך הגירושין הוא הליך שמחייב ייעוץ וליווי משפטי מוסמך. כדי לנהל משא ומתן והליך מעמדה של כוח, יש צורך בעורך דין אשר יממש את האינטרסים של הלקוח בצורה מיטבית.

לא לשכוח את היום שאחרי: לא פעם, צדדים להליך גירושין שוכחים בשוך הקרב, את המטרה האמיתית שלהם. המטרה האמיתית בהליך גירושין היא להיפרד בצורה יפה ולהמשיך את החיים בצורה נאותה, ללא סכסוכים קשים. לכן, הטיפ המשמעותי ביותר, הוא לא לשכוח מהי המטרה הסופית, למה רציתם להתגרש? זו השאלה שתמיד צריך לזכור.

לסיכום:

במאמר זה, הציג עורך הדין בלס, את העצות שלו המבוססות על ניסיונו הרב כעורך דין גירושין. העצות נועדו לסייע לכם, הקוראים, איך להתנהל בהליך גירושין כדי לייעל אותו ולהקל על בני הזוג. כמו כן, במסגרת המאמר הצגנו את הנושאים הנלווים של הליך הגירושין (משמורת, מזונות, רכוש וכיו"ב).