הטעויות שכדאי להימנע מהן, במסגרת גירושין ברבנות

הליך גירושין ברבנות הוא הליך ארוך, יקר ומורכב, המצריך סיוע משפטי וכוחות נפשיים רבים. לעיתים, המתחים שנוצרים בין בני הזוג במהלך הליך הגירושין וגם בשל עניינים שקדמו לו, גורמים לבני הזוג לעשות טעויות רבות. לטעויות אלו יש מחיר, הן כספי והן נפשי.

במאמר שלהלן, נסביר מהן הטעויות שכדאי להימנע מהן במסגרת הליך גירושין ברבנות, כדלקמן:

 

גירושין ברבנות – לא לקבל ייעוץ משפטי:

הטעות האקוטית ביותר שאפשר לעשות בהליך גירושין, הוא לא לקבל ייעוץ משפטי. כאשר אנו חולים, אנו פונים לרופא. כאשר אנו מבקשים לשפץ את בית מגורינו, אנו פונים למהנדס. כך, כאשר אנו מנהלים הליך משפטי, קל וחומר הליך גירושין, עלינו לפנות למומחה. לכן, אל תחסכו. עצה משפטית טובה – שווה לפעמים זהב. הימנעו מטעות שאנשים רבים עושים ופנו לעורך דין מוסמך בתחום דיני המשפחה.

 

לפעול מכוח הרגש:

באופן טבעי, הליך גירושין הוא הליך רווי אמוציות. בדרך כלל, גירושין נגרמים בשל חוסר התאמה ומחלוקות וריבים בלתי פוסקים. לעיתים, במסגרת הליך הגירושין, צפים כעסים ותסכול רב שהצטברו אצל בני הזוג. זאת ועוד: לא פעם, בני זוג הופכים את הליך הגירושין ל"כלי ניגוח", רק כדי להקשות על בן הזוג השני וכדי "לעשות דווקא". כך, לא פעם בני זוג המנהלים הליך גירושין, פועלים לא בשום שכל, אלא מכוח הרגש. זו טעות קשה מאוד.

יש להימנע מלפעול מכוח הרגש, במיוחד בהליכים פורמליים, קל וחומר במסגרת הליך גירושין. לכן, כדאי מאוד לפעול בחוכמה, לא לנקוט בפעולות אימפולסיביות רק כדי להקשות על הצד השני. בסופו של דבר, כאשר אנו פועלים מתוך רגש, אנו עלולים לפגוע בעצמנו וגם לייקר את ההוצאות הכספיות. כדאי מאוד להימנע מהטעות הנפוצה הזו. לכן, פעלו בקור רוח.

 

להימנע מלנהל משא ומתן:

כפי שציינו בטיפ הקודם, לא פעם, במסגרת הליך גירושין, בני זוג נעזרים בהליך כדי "לנגח" את הצד האחר. בדרך כלל, בני זוג מנתקים קשר ומתחילים להתנהל באמצעות עורכי דין. זו טעות קשה, מכיוון שאינכם מתגרשים מאויב, אלא מבת או בן הזוג שלכם. אתם מתגרשים מבן זוג שעמו התחתנתם, עמו הולדתם ילדים ועמו בניתם תא משפחתי. גם במסגרת הליך גירושין, אין שום סיבה לנתק קשר. על אחת כמה וכמה, אין שום סיבה להימנע מלנהל משא ומתן ישיר. לעיתים, כאשר הקשר בין בני הזוג תקין, ניתן להגיע גם להסכמות שיכולות למנוע הליכים מורכבים ולחסוך לבני הזוג ממון רב, שעתיד היה להתבזבז על הליך גירושין ארוך ומייגע. לכן, אל תעשו את הטעות הזו. קיימו קשר תקין ככל הניתן ונהלו משא ומתן.

 

להזניח את הקשר עם ילדיכם:

הליך הגירושין דורש מאתנו תעצומות נפש גדולות מאוד, שכן פירוק של תא משפחתי, הוא נושא כאוב וקשה. לא פעם, בני הזוג מזניחים במסגרת ההליך (שלעיתים גם נמשך זמן רב) את הקשר עם ילדיהם. מדובר בטעות אקוטית. אתם לא מתגרשים מילדיכם, אלא מבן הזוג שלכם. הנפגעים הגדולים ביותר מהליך הגירושין הם הילדים. הילדים שלכם התרגלו לתא משפחתי חם, מחבק ואוהב. ברגע שהתא המשפחתי הזה נלקח מהם, ייגרם להם נזק קשה. ייקח זמן רב להחזיר להם את האמון ואת ההבנה, כי ההורים שלהם הם עדיין הורים ואוהבים אותם. כאשר אתם מזניחים את הקשר עם ילדיכם, אתם פוגעים בהם. לכן, הימנעו מלעשות כך.

 

לשכוח את מה שאתם באמת רוצים:

כאמור, הליך גירושין גוזל מאתנו כוח רב, ממון וסבלנות. בדומה לפתגם "מרוב דובים לא רואים את היער" – כך גם בני זוג בעיצומו של הליך גירושין, שוכחים את התכלית האמתית לשמה החלו בהליך גירושין. התכלית היא לפתוח דף חדש, בתקווה למצוא זוגיות טובה יותר. נחתום בהמלצה הבאה: אל תשכחו את המטרה שלכם. אל תשכחו שאתם מתגרשים לתכלית ראויה. לכן, עליכם לעשות מאמץ לייעל ולהקל על הליך הגירושין, כדי לסיימו במהרה.

לייעוץ בנושא – פנו אלינו

Rate this post