הבטים רגשיים ומשפטיים בהליך הגירושין בישראל

במהלך תהליך הגירושין, אתם נדרשים לא רק להפוך למומחים בתחום החוק, אלא גם לשמור על בריאותכם הנפשית ועל מצב הרוח, שלא לדבר על בריאותם הנפשית ורווחתם של ילדיכם. אם תצליחו לצבור מידע מדויק לגבי כל ההיבטים הקשורים לתהליך גירושין ולמצוא דרכים להתמודדות טובה עם הסיטואציה, תוכלו להמשיך הלאה בקלות לחיי "פוסט-גירושין" בריאים ומוצלחים.

 

גירושין – תהליך שמלווה ברגשות ובחששות כבדים מהעתיד

לא פשוט לעמוד בפני גירושין. אף אדם לא חושב שיגיע לידי כך והתהליך עלול להיות מלווה בסערת רגשות, חששות כבדים וחוסר וודאות לגבי העתיד. סערת הרגשות מעורבת לעתים קרובות בהיבטים חוקיים ומשפטיים רבים, שעלולים להפוך את כל התהליך לקשה ומלחיץ. גירושין ישנו לחלוטין את חייכם ואת חיי ילדיכם. כל טעות יכולה להוביל להשלכות משמעותיות, לעיתים בלתי הפיכות. ההבדל בין זכייה בהליכי הגירושין להפסד, תלוי בבחירה נכונה של עו"ד גירושין מיומן. הסכם גירושין טוב יכול להוות נקודת המראה להמשך חייכם. כישלון, לעומת זאת, ילווה אתכם לתקופה ארוכה. אנו נסייע לכם להפוך את הליך הגירושין לקל ומהיר יותר, כך שתוכלו לצאת לדרך חדשה במהירות, מבלי לוותר על הדברים החשובים לכם! אנו נקל על תהליך הגירושין, נקצר אותו משמעותית ונסייע לכם להמשיך הלאה לחיים טובים ומאושרים יותר. נעניק לכם את העזרה המקצועית הנחוצה לכם ונלווה אתכם צעד אחר צעד – גם מבחינה משפטית וגם מבחינה רגשית.

 

היבטים משפטיים בהליך הגירושין בישראל

כאשר ניגשים לתהליך החוקי הכרוך בהסכם גירושין, חשוב מאוד שיהיה לכם מידע רב ונרחב ככל האפשר. כדאי להתמקד במיוחד בחוקים הנוגעים למשמרות על הילדים, דמי מזונות וחלוקת רכוש. כאשר אתם מודעים לזכויותיכם החוקיות, הגירושין יכולים להיות הרבה פחות מלחיצים.זכרו – כולם זקוקים לעזרה מקצועית בתחום החוק! לפני שאתם מגיעים להחלטה מכל סוג, עליכם להשיג ייעוץ חוקי. הדרך הטובה ביותר להשיג עזרה מקצועית מוצלחת בתחום הגירושין היא באמצעות עו"ד המתמחה בגירושין. זה נשמע כמעט מובן מאליו, אך אנשים רבים נוטים להתעלם מעצה זו ולהשיג את "העזרה המקצועית" שלהם מחברים, בני משפחה או ספרים בנושא. כל אלו יכולים כמובן לספק תמיכה נהדרת ועצות רגשיות מצוינות, אך מבחינה חוקית אין, בשום פנים ואופן, להשוות ביניהם ובין ייעוץ מקצועי מוסמך. ייתכן שחלק מהאנשים שתפנו אליהם עברו בעצמם תהליך גירושין, והם בטוחים כי הם יכולים לעזור לכם בכל. עם זאת, חשוב לזכור שהמידע שברשותם מבוסס על החוויה האישית שלהם בלבד, והסיטואציה שלהם שונה בהכרח מהמצב בו אתם נמצאים, שכן כל גירושין הם שונים בתכלית.

הקיפו עצמכם בידע. לפני כל צעד שאתם עומדים לנקוט, גם אם הוא נראה לכם קטן או טריוויאלי, עליכם לשקול את כל ההיבטים החוקיים הקשורים בו. לדוגמה: עליכם לדעת האם זה בסדר לקחת את הילדים ולעזוב את הבית, או שזה עלול להתפרש כאקט של נטישה או אפילו חלילה חטיפה. עליכם לדעת לאיזו תמיכה אתם זכאים. עליכם לדעת כיצד תמלאו את צרכיכם הכלכליים בזמן הפרידה. עליכם לדעת כיצד להגן על הנכסים שלכם.עורך דין המומחה לגירושין ידון עמכם בכל הנושאים הללו. הוא יסביר לכם על כל חוקי הגירושין במדינה וימקד אתכם בחוקים הרלוונטיים ביותר עבורכם. הידע הזה ייתן לכם תפיסה יעילה יותר של הנושאים הרבים שעליכם לטפל בהם בזמן גירושין.

 

היבטים רגשיים חשובים

אם אתם עוברים תהליך גירושין, אתם כבר יודעים עד כמה זה מלחיץ ומתיש נפשית. אנשים רבים מספרים שלא ידעו כלל במה כרוך התהליך לפני שניגשו אליו. הם עזבו את נישואיהם בגלל חוסר שביעות רצון, אך להפתעתם הרבה גילו כי בתהליך הגירושין הם סובלים אפילו יותר, משום שלא היו מוכנים היטב להיבטים הרגשיים שלו. הסטטיסטיקות מראות שהסיכוי ללקות בדיכאון גבוה יותר אצל אנשים העוברים גירושין. בנוסף, אנשים עלולים להפוך לפחות עמידים בפני לחצים, חרדות, עומסים וכו'. עובדה זו אינה בלתי צפויה, הרי אתם עוברים שינוי לא רק בקשר לחיי הזוגיות שלכם, אלא גם בקשר לכל הקשרים שיצרתם עם בני משפחה וחברים במהלך חייכם המשותפים. הוסיפו לזה את הלחץ שתהליך הגירושין יכול לגרום לילדיכם –  והבינו מדוע תהליך זה עלול לגרום לכם לזעזועים נפשיים ורגשיים קשים. אך אל תאמרו נואש! ישנן שיטות רבות אשר יעזרו לכם להתמודד עם הלחצים ולעבור את התהליך בצורה רגועה. המפתח לכך הוא ללמוד את השיטות השונות, ליישם אותן, והכי חשוב: לא להתבייש לבקש ולקבל עזרה, מקצועית וחברית כאחד.

 

שתי עצות טובות שיוכלו לעזור לכם להתמודד בהליך הגירושין

קבלו תמיכה מחברים ובני משפחה. הקיפו עצמכם במערכת תמיכה המורכבת מאנשים שאוהבים אתכם ואתם יקרים להם. הם יכולים להיות שם בשבילכם כאשר אתם מרגישים עצובים או מתקשים להתמודד עם הלחץ, לעזור לכם עם הילדים, ואולי אף לספק עזרה כלכלית. התמקדו בשימור היחסים הטובים שלכם עם חבריכם ובני משפחתכם, והשתדלו לא להכריח את החברים המשותפים לבחור צד. תוכלו אפילו לערוך רשימה של כל הדברים בהם תזדקקו לעזרה (רגשיים, פרקטיים או כלכליים) ולחלק את הבקשות השונות בין אלו הקרובים לכם ביותר.עם זאת, עליכם לזכור: בני המשפחה והחברים הם עזרה נפלאה, אך הם אינם מהווים עזרה חוקית מקצועית בשום פנים ואופן. הם רוצים בטובתכם ולהוטים לסייע לכם, אך רוב הסיכויים שאינם עורכי דין המומחים בתהליכי גירושין. הם לא מכירים את כל העובדות לגבי מערכת החוקים בישראל, וגם לא את כל העובדות לגבי חיי הנישואין שלכם. היעזרו בהם כל הזמן,אך ורק בתחום הרגשי, הנפשי והכלכלי. את תחום החוק – השאירו למומחים.

היו שלמים עם התהליך. אתם מוכנים לתהליך גירושין רק כאשר סיימתם להתמודד עם כל ההיבטים הרגשיים, הבעיות וכו', והדבר היחיד שנשאר לעשות הוא להתגרש. במילים אחרות- אם עשיתם כל שביכולתכם כדי להציל את הנישואין שלכם, אך עדיין קיימים נושאים בלתי פתורים – עליכם להבין שהדבר היחיד שניתן לעשות כעת הוא לעבור גירושין. כאשר תבינו את זה, תוכלו להיכנס אל התהליך מבלי להיות כעוסים, עצבניים או לחוצים.

למידע וייעוץ – צרו עמנו קשר

Rate this post