החשיבות של בחירת עורך דין משפחה

עורך דין משפחה – משפחה היא ללא ספק הדבר החשוב ביותר למרבית האנשים. יחד עם זאת, הקרבה הרבה בין האנשים הללו מאפשרת להם לפגוע אחד בשני, ומסיבה זו כיום קיימים חוקים רבים שתפקידם להגן על הפרט במשפחה. כיום החוק מגדיר מסגרות של מה מותר ומה אסור במשפחה, וחשוב לא פחות, קובע כללים להפסקת הקשר במידה ואחד מבני הזוג (או שניהם) בוחרים לעשות זאת ולהתחיל הליך גירושין.
דמות מרכזית בנושא של דיני משפחה זה לאו דווקא בית המשפט, אלא עורך דין משפחה. לאיש זה ישנם תפקידים רבים המתחילים עוד לפני כניסתו של הזוג לברית הנישואין, ומתעצם במקרה של החלטת הזוג להתגרש.

 

עריכת הסכמי ממון אצל עורך דין משפחה

כיום גיל הנישואין הולך ועולה, ולכן במרבית המקרים הצדדים נכנסים לברית הנישואין עם רכוש משלהם, והם היו שמחים לזכות ברכוש הזה במקרה של פרידה. מטרתו העיקרית של הסכם ממון הוא להבטיח את הזכויות של כל אחד מהצדדים ברכושם במקרה של פרידה. יחד עם זאת, אם בני הזוג מאוד לא מאוזנים מבחינת היכולת הכלכלית שלהם, הצד החלש עלול להיפגע מהסכם שמחזיר את כל הרכוש לצד החזק יותר. במצבים מסוג זה קיימים שלל הסדרים אפשריים שיירצו את הצד החלש יותר אך לא יפגעו משמעותית ברכושו של הצד השני. תפקידו של עורך דין משפחה הוא ליצור הסכם ממון מאוזן שלא יוביל לרגשות לא נעימים של אחד הצדדים. עורך הדין כמובן אינו יכול לקבוע בשביל הזוג, אך הוא יכול להוביל אותם לכיוונים אפשריים של פשרה.

 

עריכת הסכמי גירושין

קיימים מצבים בהם בני הזוג מחליטים שעם השנים נפער ביניהם תהום, ויותר קל להתגרש מאשר לנסות ולגשר על התהום הזו. במצבים כאלה, הזוג מגיע לעורכי דין משפחה ועורכים הסכם גירושין המקובל על שניהם. לאחר עריכת הסכם גירושין, הדרך לקבלת גט קצרה ביותר.

 

ייצוג בבתי המשפט – עורך דין משפחה

בין אם הושג הסכם גירושין ובין אם לא, תהליך הגירושין עובר דרך ערכאה משפטית. למעשה, במדינת ישראל ישנם שני גופים המוסמכים לדון בענייני משפחה – בית דין לענייני משפחה ובית הדין הרבני, כאשר הגט ניתן על ידי בית הדין הרבני בלבד. חשוב ביותר לפנות לעורכי דין משפחה כדי שייצגו אתכם בדיונים בערכאות השונות, ובמיוחד אם הצד השני מצויד בעזרה של עורכי דין. ככל שעורך הדין שלכם יהיה חזק ומנוסה יותר בענייני משפחה, כן יש לכם סיכוי לקבל פסק דין המתאים יותר לצרכים שלכם.

Rate this post